NASA TV

Streaming .TV shows by Ustream
_ _ _

Telewizję NASA w wysokiej rozdzielczości można też śledzić bezpośrednio przez przeglądarkę internetową np. poprzez strumień w serwisie ustream.com lub poprzez oficjalną witrynę agencji, tj. http://www.nasa.gov/ntv

Oglądając transmisję poprzez oficjalną witrynę NASA mamy do wyboru trzy kanały. Public (NTV-1) wykorzystywany do przekazywania informacji i kluczowych transmisji, i Education (NTV-2) i Media (NTV-3), których ramówka często różni się od głównego kanału Public. Podczas najważniejszych wydarzeń astronautycznych i astronomicznych, zazwyczaj wszystkie kanały nadają jednocześnie ten sam przekaz.

Niektóre wydarzenia astronautyczne można również oglądać w wysokiej jakości HD poprzez witrynę telewizji CNN - CNN LIVE. Są to jednak rzadkie sytuacje, niekiedy pozbawione dźwięku (bywa, że strumień obejmuje tylko obraz wideo).

Do śledzenia transmisji telewizji NASA w wysokiej rozdzielczości zalecane jest łącze internetowe o przepustowości minimum 512 kb/sek., do komfortowego odbioru strumienia co najmniej 2 Mbit/sek. Niezależnie od szybkości połączenia internetowego często w przekazie występuje opóźnienie wywołane dużą ilością widzów w tym samym momencie - zwykle opóźnienie względem czasu rzeczywistego wynosi tylko 30-60 sekund, ale przy ważniejszych wydarzeniach gdzie zainteresowanie transmisją wzrasta, mogą pojawiać się opóźnienia rzędu 5 minut.


Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 r.