Dołącz do nas na Facebooku i GooglePlus!

Dlaczego warto polubić bloga na fejsbukowym profilu?

- JESTEŚ NA BIEŻĄCO: zyskujesz dostęp do informacji o zaplanowanych na najbliższy czas artykułach,
- JESTEŚ PIERWSZY: jako pierwszy dowiadujesz się o nowo opublikowanych wpisach i nowościach na witrynie,
- JESTEŚ W KONTAKCIE: utrzymujesz stały kontakt, zwłaszcza w okresach niższej częstotliwości publikacji nowych wpisów na blogu, kiedy nowe zdjęcia, filmy i informacje udostępniane są wyłącznie przez profil fejsbukowy,
- NICZEGO NIE PRZEGAPISZotrzymujesz również dostęp do powiadomień o nadchodzących zjawiskach, aktualizacjach tekstów opublikowanych wcześniej i w miarę możliwości* "alarmy na żywo" w razie wystąpienia nad Polską rzadkich zjawisk astronomicznych i atmosferycznych, które możesz zobaczyć zaraz po przeczytaniu "alarmowego" posta na swojej tablicy.
Uwaga Czytelniku! W związku z wprowadzeniem przez serwis Facebook ograniczania widzialności treści na lubianych przez Ciebie fanpage'ach, nie wszystkie udostępniane wpisy, zdjęcia i linki na profilu Polski AstroBloger mogą być wyświetlane w Twoich aktualnościach czy powiadomieniach, skutkiem czego po pewnym czasie pomimo "polubienia" bloga przestaniesz być informowany o dodaniu nowej zawartości na tym fanpage'u. Aby mieć pewność, że nie ominie Ciebie żaden wpis na profilu fejsbukowym, po kliknięciu "Lubię to" zaznacz w rozwijanym menu pola Otrzymywanie powiadomień włączone i Wyświetlaj najpierw Jak wygląda takie ustawienie możesz zobaczyć na obrazku wyżej. Zachęcam do wybrania takich ustawień przede wszystkim z dwóch względów. Po pierwsze wpisy na profilu fejsbukowym nie są publikowane hurtowo, nie musisz się wiec obawiać, że zostaniesz zarzucony jakimś spamem - zwykle nowa treść na profilu pojawia się 2-3 razy w tygodniu, sporadycznie częściej (5-6 w przypadku wyjątkowych okresów np. wzmożonej aktywności słonecznej czy z ważnymi aktualizacjami niektórych tekstów). Po drugie masz pewność, że otrzymasz na czas wszelkie alarmowe wpisy* typu "alarm zorzowy" gdyby zaszła taka konieczność w razie podwyższonej aktywności słonecznej i szans na wystąpienie zórz polarnych nad Polską. Dzięki wybraniu takich ustawień masz pewność, że Facebook wyświetli Tobie na czas wszystkie powiadomienia o nowej treści tego fanpage'a.

Google+
Jeśli nie posiadasz konta w serwisie Facebook, a masz je w GooglePlus (lub jeśli chcesz korzystać z obu źródeł) możesz dodać ten blog do obserwowanych stron również korzystając z portalu GooglePlus. Przeważnie co tydzień na Twojego e-maila GooglePlus będzie wysyłało automatyczne powiadomienia o aktywności na profilu Polski AstroBloger w ostatnich dniach. O nowo dodanej zawartości będziesz także powiadamiany(a) praktycznie natychmiast podczas korzystania z jakiejkolwiek aplikacji Google (np. przeglądając filmy w serwisie YouTube, czy nawet zwykłego korzystania z wyszukiwarki).

Przykładową listę treści, których możesz tu oczekiwać i która być może ułatwi Tobie podjęcie decyzji o pozostaniu stałym gościem na tym blogu znajdziesz w specjalnej ściągawce dla nowych czytelników pod tym linkiem. Poniżej obecnej podstrony znajdziesz też opis możliwości stałego kontaktu z blogiem w związku z usługą newslettera.
Zapisz się na newsletter!


Dlaczego warto za pomocą newslettera zapisać się na listę subskrybentów?

- jesteś nieustannie na bieżąco - na Twojego maila otrzymujesz powiadomienia o nadchodzących tekstach;
- jesteś tym, który wie wszystko - drogą mailową nadchodzić będą informacje o nowych projektach i działaniach w ramach niniejszej witryny nie omawiane oficjalnie na łamach bloga,
- jesteś jednym z tych, którzy wiedzą pierwsi - poza tym, że będziesz znać informacje nadchodzących zmian i nowości, będziesz również pierwszą osobą, która się o nich dowie - szybciej od nawet najbardziej regularnego czytelnika bloga niekorzystającego z żadnej formy subskrybcji;
- niczego nie przegapisz - może się zdarzyć, że czasem odwiedzasz bloga regularnie, a czasem nieco rzadziej. Po zapisie na newsletter nie przegapisz żadnego artykułu, wpisu i nowości jakie zaszły przez ostatni czas na witrynie;
- podany adres e-mail będzie wykorzystywany wyłącznie do powyższego celu;
- jeżeli uznasz, że nie chcesz więcej korzystać z darmowego newslettera, w każdym momencie możesz się z niego wypisać.

Newsletter rozsyłany jest przeważnie raz w miesiącu, niekiedy jednak wysyłka ma miejsce rzadziej.
Z drugiej strony zdarza się (obecnie po roku 2014 coraz rzadziej) że zachodzi konieczność dodatkowego mailingu w związku z gwałtownymi zjawiskami na Słońcu, które w przeciągu 2-3 dni mogą zaowocować większym wzrostem aktywności zórz polarnych niż standardowo - to celem dania czytelnikom czasu na przygotowanie się przed niewykluczonym "alarmem zorzowym" dla Polski. Specjalne newslettery związane z ewentualnym wzrostem aktywności zórz rozsyłane są tylko w sytuacjach, gdy oficjalne prognozy agencji kosmicznych przewidują wystąpienie co najmniej silnej (G3) burzy magnetycznej będącej gwarancją obecności zórz nad Polską o ile rzeczywiście do niej dochodzi.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona czytelników korzystających z newslettera, wystarczy, że podasz swój adres e-mail i potwierdzisz chęć subskrypcji. To by było wszystko!* - ponieważ blog redagowany jest hobbystycznie tylko przez jednego autora, a nie redakcję mogącą na zmiany całodobowo czuwać w tym temacie, nie mogę zagwarantować, że stosowne alarmowe powiadomienia w razie burz magnetycznych czy wszelkich innych zjawisk astronomicznych występujących nieoczekiwanie, zostaną tu udostępnione. Poza blogiem mam szereg innych zajęć i obowiązków, m.in. pracę zmianową, przez które niekiedy nie jestem w stanie monitorować sytuacji na bieżąco i zapewnić powiadomień "na żywo" podczas trwania nieprzewidzianych zjawisk typu zorze polarne, obłoki srebrzyste etc. Więcej o bieżących zasadach alarmowania.

Brak komentarzy: