Dołącz do nas na Facebooku i Twitter

Dlaczego warto polubić bloga na fejsbukowym profilu?

- JESTEŚ NA BIEŻĄCO: zyskujesz dostęp do informacji o zaplanowanych na najbliższy czas artykułach,
- JESTEŚ PIERWSZY: jako pierwszy dowiadujesz się o nowo opublikowanych wpisach i nowościach na witrynie,
- JESTEŚ W KONTAKCIE: utrzymujesz stały kontakt, zwłaszcza w okresach niższej częstotliwości publikacji nowych wpisów na blogu, kiedy nowe zdjęcia, filmy i informacje udostępniane są wyłącznie przez profil fejsbukowy,
- NICZEGO NIE PRZEGAPISZotrzymujesz również dostęp do powiadomień o nadchodzących zjawiskach, aktualizacjach tekstów opublikowanych wcześniej i w miarę możliwości* "alarmy na żywo" w razie wystąpienia nad Polską rzadkich zjawisk astronomicznych i atmosferycznych, które możesz zobaczyć zaraz po przeczytaniu "alarmowego" posta na swojej tablicy.




Facebook Uwaga Czytelniku! W związku z wprowadzeniem przez serwis Facebook ograniczania widzialności treści na lubianych przez Ciebie fanpage'ach, nie wszystkie udostępniane wpisy, zdjęcia i linki na profilu Polski AstroBloger mogą być wyświetlane w Twoich aktualnościach czy powiadomieniach, skutkiem czego po pewnym czasie pomimo "polubienia" bloga przestaniesz być informowany o dodaniu nowej zawartości na tym fanpage'u. Aby mieć pewność, że nie ominie Ciebie żaden wpis na profilu fejsbukowym, po kliknięciu "Lubię to" zaznacz w rozwijanym obok menu pola Wyświetlaj najpierw oraz Włączone (Wyróżnij posty). Jak wygląda takie ustawienie możesz zobaczyć na obrazku obok. Zachęcam do wybrania takich ustawień przede wszystkim z dwóch względów. Po pierwsze wpisy na profilu fejsbukowym nie są publikowane hurtowo, nie musisz się więc obawiać, że zostaniesz zarzucony spamem - zwykle nowa treść na profilu pojawia się 2-3 razy w tygodniu, sporadycznie częściej (5-6 w przypadku wyjątkowych okresów np. wzmożonej aktywności słonecznej czy z ważnymi aktualizacjami niektórych tekstów). Po drugie masz pewność, że otrzymasz na czas wszelkie alarmowe wpisy* typu "alarm zorzowy" gdyby zaszła taka konieczność w razie podwyższonej aktywności słonecznej i szans na wystąpienie zórz polarnych nad Polską (ogłaszane wyłącznie przy wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia zjawiska, a nie przy każdej prognozowanej burzy magnetycznej). Dzięki wybraniu takich ustawień masz pewność, że Facebook wyświetli Tobie na czas wszystkie powiadomienia o nowej treści tego profilu..


Twitter
Jeśli wolisz inną opcję od Facebooka do pozostawania w kontakcie z blogiem i treściami na nim publikowanymi, możesz dołączyć do obserwatorów profilu bloga na Twitterze. Choć ów profil istnieje od 2013 roku, regularne wznowienie aktywności na nim nastąpiło od lipca 2018 roku. Pojawiają się na nim odnośniki zarówno do nowo opublikowanych tekstów jak i wszelkie gotowości lub alarmy zorzowe dla Polaków, gdy ku ich ogłoszeniu występują konieczne przesłanki (zatem nie przy każdej prognozie burz magnetycznych wg agencji SWPC, ale tylko tym dającym większe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska nad naszym krajem).


Przykładową listę treści, których możesz tu oczekiwać i która być może ułatwi Tobie podjęcie decyzji o pozostaniu stałym gościem na tym blogu znajdziesz w specjalnej ściągawce dla nowych czytelników pod tym linkiem. Poniżej obecnej podstrony znajdziesz też opis możliwości stałego kontaktu z blogiem w związku z usługą newslettera, jeżeli preferujesz taką formę zamiast social-mediów.




Zapisz się na newsletter


Dlaczego warto za pomocą newslettera zapisać się na listę subskrybentów?

- jesteś nieustannie na bieżąco - na Twojego maila otrzymujesz powiadomienia o nadchodzących tekstach;
- jesteś tym, który wie wszystko - drogą mailową nadchodzić będą informacje o nowych projektach i działaniach w ramach niniejszej witryny nie omawiane oficjalnie na łamach bloga,
- jesteś jednym z tych, którzy wiedzą pierwsi - poza tym, że będziesz znać informacje nadchodzących zmian i nowości, będziesz również pierwszą osobą, która się o nich dowie - szybciej od nawet najbardziej regularnego czytelnika bloga niekorzystającego z żadnej formy subskrybcji;
- niczego nie przegapisz - może się zdarzyć, że czasem odwiedzasz bloga regularnie, a czasem nieco rzadziej. Po zapisie na newsletter nie przegapisz najważniejszych i najchętniej czytanych artykułów i nowości jakie zaszły przez ostatni czas na witrynie.

Zasady korzystania z newslettera


Jeżeli chcesz się zapisać do listy mailingowej daj mi o tym znać pisząc na kontakt@polskiastrobloger.pl lub skorzystaj z poniższego formularza - możesz go otworzyć skanując widoczny obok kod QR.


1. Podany przez czytelnika adres e-mail wykorzystywany jest wyłącznie do wysyłki newslettera, która jest tu jedyną czynnością przetwarzania danych osobowych subskrybentów.

2. W znacznej większości przypadków wysyłka realizowana jest raz na kwartał (krótko po zakończeniu poprzedniego kwartału), a jedynie w sytuacjach sporadycznych realizowana jest wysyłka specjalna (alarmowa), przed najważniejszymi wydarzeniami astronomiczno-astronautycznymi oraz gdy dochodzi do gwałtownych zjawisk na Słońcu, które w przeciągu 2-3 dni mogą zaowocować większym wzrostem aktywności zórz polarnych niż standardowo - celem takiej wysyłki jest zapewnienie czytelnikom czasu na przygotowanie się przed niewykluczonym "alarmem zorzowym" dla Polski (czytaj więcej o zasadach alarmowania). Specjalne newslettery związane z ewentualnym wzrostem aktywności zórz rozsyłane są tylko w sytuacjach, gdy oficjalna prognoza agencji SWPC przewiduje wystąpienie co najmniej silnej (G3) burzy magnetycznej będącej gwarancją obecności zórz nad Polską, o ile rzeczywiście do niej dochodzi.* Podczas prognoz burzy umiarkowanej (G2) newsletter nie jest rozsyłany - ogłaszana jest gotowość zorzowa na blogu, poprzez profile w mediach społecznościowych (Facebook/Twitter) oraz specjalne powiadomienia pop-up pojawiające się na witrynie przy wizycie na dowolnej stronie/podstronie.

3. Zarejestrowanie swojego adresu e-mail, na jaki ma przychodzić newsletter, odbywa się poprzez usługę Sender lub awaryjnie standardową korespondencję w ramach usług Google (Gmail).

4. W ramach rejestracji wspomnianej w punkcie 3., gromadzone są wyłącznie adresy e-mail (jest to jedyny rodzaj danych potrzebny do wysyłki newslettera) bez tzw. danych wrażliwych. O swojej woli zapisania do newslttera można także powiadomić w bezpośredniej korespondencji prywatnej wysłanej na kontakt@polskiastrobloger.pl

5. Wysyłka newslettera odbywa się przy wykorzystaniu usługi Sender lub usługę Gmail.

6. Adresy e-mail czytelników zapisanych i zapisujących się do newslettera są gromadzone na serwerach w Stanach Zjednoczonych w ramach usługi Sender i Gmail.

7. W końcowej części każdej wiadomości, którą otrzymują czytelnicy zapisani do newslettera, znajduje się link dezaktywujący usługę opisany jako "REZYGNUJĘ Z SUBSKRYBCJI EMAIL". W chwili jego kliknięcia czytelnik z własnej woli rezygnuje z newslettera, a jego adres e-mail jest automatycznie i bezpowrotnie usuwany z listy subskrybentów, od momentu którego nie będzie on już otrzymywał newslettera. Zamiennie, rezygnacja może zostać wyrażona przez czytelnika poprzez stosowne poinformowanie o takim zamiarze na adres kontakt@polskiastrobloger.pl lub w komentarzu pod dowolnym tekstem na łamach witryny bądź przez prywatną wiadomość na profilu bloga w serwisie Facebook. Nadesłanie takiej informacji o zamiarze rezygnacji z subskrypcji jest pożądane także w sytuacji, gdy czytelnik ma wolę wypisania się z listy i usunięcia z niej swojego adresu e-mail lecz automatyczny link dezaktywujący widoczny w każdej wiadomości w ramach newslettera z nieokreślonych przyczyn technicznych nie funkcjonuje prawidłowo, lub gdy czytelnik chciałby uzyskać dodatkowe potwierdzenie o usunięciu jego adresu e-mail z listy subskrybentów.

8. Korzystanie z newslettera jest równoznaczne z akceptacją przez czytelnika niniejszych zasad.


* - ponieważ blog redagowany jest jako projekt non-profit, hobbystycznie i tylko przez jednego autora, a nie redakcję mogącą na zmiany całodobowo czuwać w tym temacie, nie mogę zagwarantować, że stosowne alarmowe powiadomienia w razie burz magnetycznych czy wszelkich innych zjawisk astronomicznych występujących nieoczekiwanie, zostaną tu udostępnione za każdym razem. Poza blogiem mam szereg innych zajęć i obowiązków, m.in. pracę zmianową, przez które niekiedy nie jestem w stanie monitorować sytuacji na bieżąco i zapewnić powiadomień "na żywo" podczas trwania nieprzewidzianych zjawisk typu zorze polarne, obłoki srebrzyste etc. Więcej o bieżących zasadach alarmowania.




Komentarze