Próba 9. AKA w długi weekend

Rozpoczął się długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. Warto w tych dniach zorganizować kolejne astrospotkanie naszej grupy. Nie wiem jak stoicie z czasem, jeśli jednak będzieci mieli ochotę to próby obserwacji podejmować będziemy od czwartku (dzisiaj) do niedzieli z początkiem przed godziną 22:00. Sezon nocy astronomicznych wprawdzie dobiegł końca, nie znaczy to jednak, że nic nie zobaczymy;) Przy okazji możemy próbować polowania na pierwsze tegoroczne obłoki srebrzyste. Jeżeli dopisze pogoda i inne czynniki, na obserwacjach będziemy jak zwykle około godziny - półtorej godziny. Jeśli już by się nam udało warto popatrzeć na bardzo bliską koniunkcję Marsa z Regulusem. Chętni mogą pokuciś się oczywiście o wykonywanie fotografii na spotkaniu.
Jak na razie pogoda jest obiecująca, a więc pierwsza próba już dzisiaj wieczorem. Zachmurzenie nieba wg prognoz nie ma być większe od 40%. Czekam na Was w tradycyjnym miejscu;)
W razie potrzeby - kontakt mailowy:)

_ _ _
W razie niepowodzenia za pierwszym razem - nowe informacje ukażą się w tym poście, a nie w komentarzach. Miejmy jednak nadzieję, że aktualizacje nie będą potrzebne...;)

Komentarze