Czytelników, którzy podczas ostatnich nocy odnieśli obserwacyjny sukces, a którzy chcieliby szerszemu gronu zaprezentować swoje zdjęcia polskich zórz z 23/24 marca w tradycyjnym opracowaniu wydarzenia zapraszam do kontaktu i nadsyłania fotografii przez fejsbukowy profil bloga zostawiając je w dyskusji pod dowolnym postem lub przez prywatną korespondencję - koniecznie ze wskazaniem lokalizacji, z której obserwacja została poczyniona oraz w miarę możliwości godziny jej dokonania, aby zdjęcia miały także wartość poznawczą przy analizie przebiegu zmian w warunkach wiatru słonecznego. Opracowanie burzy magnetycznej kategorii G4 ukaże się w najbliższych dniach.

niedziela, 31 października 2010

STS-133 Discovery: Odliczanie rozpoczęte!

Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpoczęte został oficjalne odliczanie do ostatniego w historii startu wahadłowca Discovery. Odliczanie rozpoczęto od stanu T -43 hours.


Wcześniej, na konferencji prasowej Steve Payne, dyrektor testów NASA poinformował, że problemy techniczne zostały pomyślnie zażegnane, a technicy wyrabiają się z harmonogramem prac.
Odliczanie oficjalne do startu złożone jest z kilku przerw technicznych - pierwsza o czasie T -27 hours nastąpi jutro w poniedziałek o godzinie 11:00 czasu polskiego.
O godzinie 05:00 rozpocznie się tankowanie ogniw paliwowych na promie kosmicznym. Pogoda wciąż daje 70% szans na pomyślne warunki w czasie środowego okienka startowego, które potrwa 10 minut. Start w chwili obecnej wyznaczony jest więc na środę, na 20:52 czasu polskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"