STS-135 Atlantis i Astronautyczna Kampania Popularyzacyjna

STS-135 może i najprawdopodobniej będzie najbardziej obleganą przez widzów na całym świecie misją od kilku lat, a kto wie - może nawet w większym stopniu niż oczekiwanie milionów ludzi przed startem STS-1, który rozpoczął tę trzydziestoletnią erę największych pojazdów kosmicznych wielokrotnego użytku. 

Choć jednym z głównych przesłań witryny Hawkeye Astro-Blog jest popularyzacja astronomii amatorskiej i nocnych obserwacji nieba gwiaździstego, tym razem niech ta witryna przyczyni się także do popularyzacji załogowej astronautyki. Osoby, które widziały już nie jeden start i nie jeden lot wahadłowca, wiedzą już jakie emocje towarzyszą tym chwilom. Ci, którzy nie mieli możliwości podziwiania wznoszącego się na orbitę promu kosmicznego lub wracającego niczym szybowiec promu na Ziemię - mają teraz już ostatnią i niepowtarzalną szansę w życiu by zobaczyć to na żywo. 

Aby dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych przyszłych miłośników astronautyki, witryna Hawkeye Astro-Blog z okazji ostatniego lotu programu STS spróbuje dotrzeć do jak największej ilości odbiorców i zachęcić ich do śledzenia tego lotu. Być może kończący się definitywnie program wahadłowców dopiero rozpocznie przygodę wielu ludzi z astronautyką. Jeśli do wzrostu zainteresowania tą tematyką niniejsza witryna przyczyni się choć w pewnym stopniu, to będzie to niewątpliwie wielka radość dla mnie jako autora tejże strony. 

Zmierzając do meritum, na około miesiąc przed planowanym startem ostatniej misji programu STS, rozpoczyna się pierwsza taka w dziejach Hawkeye Astro-Blog astronautyczna kampania popularyzacyjna, w ramach której co pewien czas w ogólnodostępnych serwisach na czele z YouTube i Vimeo pojawiać się będą krótkie filmy i zwiastuny tego, co już niebawem świat zobaczy po raz ostatni. Tego, co po misji STS-135 nie zobaczymy już nigdy więcej...

Pierwszy zwiastun rozpoczynający Astronautyczną Kampanię Popularyzacyjną Hawkeye Astro-Blog jest już dostępny! Aby śledzić najnowsze filmy poprzedzające ostatni lot programu STS, zachęcam do śledzenia kanału YouTube, Vimdeo oraz niniejszego wpisu, który na bieżąco będzie aktualizowany. Niech jak najwięcej osób zobaczy ten historyczny, ostatni lot programu promów kosmicznych!

Finałowy zwiastun tej kampanii ukaże się w poniedziałek, 4 lipca około godziny 22:00.

Zwiastun 4


Zwiastun 3Zwiastun 2

Zwiastun 1

Komentarze

  1. Szkoda, że nie dane mi nigdy było i już niestety nie będzie zobaczenie startu promu kosmicznego na żywo:( To musi być coś!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale to będzie wydarzenie w tej dziedzinie, chyba największe od kilku lat!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna inicjatywa (uważam że tylko ślepy się nie zainteresuje po zobaczeniu zwiastunów), w takich ważnych chwilach liczy się pojednanie jak największej ilości pasjonatów i cieszenie się wspaniałymi widokami!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"