Większość prac zrealizowana

Po kilkudziesięciu godzinach pracy związanej z noworocznym "przemeblowaniem" witryny Hawkeye Astro-Blog można rzec, że większość zadań została już wykonana. W tym momencie szacunkowo około 70% planowanych zmian zostało wdrożonych, reszta będzie udostępniania sukcesywnie w kolejnych dniach. Miało być łatwo, a się przedłużyło. Z powodu nieoczekiwanego braku dostępu do sieci internetowej planowane na ostatnie godziny 2011 roku prace techniczne opóźniły się o około dobę, dodatkowo miałem do czynienia ze swego rodzaju "buntem maszyn", które absolutnie nie zamierzały współpracować.

W tym momencie wygląda (przynajmniej na razie), że wszystkie elementy strony działają jak należy. Od wczorajszego popołudnia otrzymałem kilkanaście wiadomości z pytaniami o dostęp do strony, albo o "klucz" pozwalający ją w dalszym ciągu odczytywać, albo o adres nowej witryny jeśli taka miała się pojawić albo też pytania, jakie kroki podjąć, by mieć uprawnienia do odczytu bloga.

Od około godz. 22:30 wczorajszego dnia dostęp powinien być już taki jak zwykle. Osoby, które pytały co się stało z Hakweye Astro-Blog, zapewne niebawem same odkryją, że stronę można odczytywać wg normalnego trybu. Choć po przedłużonych pracach i komplikacjach przy renowacji, pomału padam na stół, to jeszcze zdążę podziękować za miłe wiadomości od czytelników, którzy albo wspierali mnie dobrym słowem albo wyczekiwali na ponowne udostępnienie bloga do odczytu. Cieszę się, że stał się on miejscem takiego zainteresowania, ale muszę szczerze przyznać - nie przypuszczałem, że kilka godzin bez możliwości korzystania z witryny zaowocuje taką ilością wiadomości jakie otrzymałem od czytelników. To naprawdę mnie cieszy, że Hawkeye Astro-Blog stał się takim astronomicznym miejscem w sieci internetowej, do którego inni chętnie powracają.

Finalizowanie prac powinno teoretycznie nastąpić jeszcze w tym tygodniu, jeśli jednak do niego dojdzie, to storna zapewne nie będzie wyłączana z internetowego obiegu, jak miało to miejsce wczorajszego popołudnia. Część prac jeszcze czeka na realizację, ale z upływem czasu noworoczne odnowienie bloga powinno zostać całkowicie zamknięte. Oby większa ilość błękitu na Hawkeye Astro-Blog sprawiła, że także więcej błękitu, a mniej szarości będziemy mieć na naszym niebie w rozpoczynającym się nowym roku!

Komentarze