STS-133 Discovery: W piątek kolejna próba startu

Po odwołaniu tuż przed rozpoczęciem procedury tankowania zbiornika zewnętrznego jaka miała się rozpocząć dziś przed południem NASA poinformowała o kolejnych czynnościach jakie zostaną podjęte.

Próba startu odbędzie się jutro, a więc w piątkowy wieczór, o godzinie 20:04. Tankowanie zbiornika zewnętrznego przewidziane jest na godzinę 10:30.Będzie to już czwarta próba startu tej misji - pierwsza miała się odbyć w poniedziałek, druga w środę, trzecia dzisiaj. Niestety, kiedy rozwiązano problem techniczny pogorszyły się warunki meteorologiczne. W dniu jutrzejszym prognozy synoptyków są bardziej optymistyczne - jest aż 60% szans na akceptowalne warunki w okolicach okienka startowego. Zagrożeniem może być tylko wiatr, który ma być najsilniejszy w centrum Florydy.

Transmisja z tankowania zbiornika ET w NASA TV rozpocząć się powinna wg planu o 10:30. Specjalny "live-blog" połączony z chatem z okazji ostatniego startu promu Discovery rozpocznie się około godziny 13:00-13:30. Transmisja startu w telewizji NASA od 14:30.

Wszystkie godziny podane są wg strefy czasu polskiego.

Zdjęcie promu Discovery, odbitego w kałuży po intensywnych ulewach nad Przylądkiem Canaveral, wykonane dziś kilka godzin po odłożeniu startu na piątek. (NASA)

Komentarze