STS-133 Discovery: Możliwa próba startu

Dziś wieczorem doszło do kolejnego spotkania MMT (Mission Management Team) w KSC na Florydzie w celu omówienia problemu z zapasowym komputerem odpowiadającym za pracę trzeciego silnika głównego wahadłowca Discovery (posiedzenie wciąż trwa). Na posiedzeniu informowano, że testy i prace techników rozwiązały niechciany problem. Problemy z komputerem zapasowym już nie występowały -wiele więc wskazuje na to, że jutro nastąpi próba startu.

Problem pojawia się natomiast w warunkach meteorologicznych. Prognozy w dniu jutrzejszym nie są sprzyjające - istnieje 60% szans na dobre warunki pogodowe w czasie tankowania zbiornika na paliwo ciekłe ET oraz niespełna  20% szans w czasie okienka startowego. Jako, że pogoda bywa nie przewidywalna, personel KSC liczy, na ewentualną poprawę warunków pogodowych i możliwe rozpoczęcie ostatniego lotu Discovery.

W związku z wciąż nie pewną jeszcze całkowicie sytuacją kolejna informacja w tej kwestii pojawi się tutaj jutro rano. Na aktualny moment wiele wskazuje na to, że jutro dojdzie do próby startu promu kosmicznego Discovery. MMT wydało zgodę na odsunięcie obrotowej konstrukcji serwisowej od promu Discovery, co może oznaczać przygotowania do jutrzejszej próby wystrzelenia misji STS-133 na Międzynarodową Stację Kosmiczną...

Uzupełnienie tej informacji pojawi się jutro rano...

Komentarze