STS-133 Discovery: Niepewności ciąg dalszy...

Dzisiaj, na godzinę 19:00 czasu polskiego zaplanowano kolejne spotkanie MMT (Mission Management Team), na którym będą trwać dalsze dyskusje dotyczące problemu technicznego, o którym poinformowano wczoraj.
Technicy wciąż starają się pozbyć problemu, jednak do tej pory nie poinformowano o ewentualnych postępach w tej kwestii. Na posiedzeniu MMT ponadto zapadną decyzje, czy jest w ogóle sens zezwalać na próbę startu w dniu jutrzejszym. Warunki meteorologiczne bowiem na Florydzie na czwartek uległy pogorszeniu - istnieje tylko 60% szans na odpowiednią pogodę w czasie tankowania zbiornika ET oraz niespełna 20% szans, na sprzyjające warunki w czasie okienka startowego. W piątek pogoda ulega znacznemu polepszeniu, i być może już dziś NASA zadecyduje o wyznaczeniu piątku jako daty startu.
W chwili obecnej start pozostaje zaplanowany na jutro, na godzinę 20:29 czasu polskiego, ale bardzo prawdopodobne, że jutrzejsza próba nie zostanie podjęta. Więcej informacji pojawi się tutaj po dzisiejszym posiedzeniu MMT.

Komentarze