Czas na 17-te AKA - okienko do 14 grudnia

Po przerwie spowodowanej warunkami pogodowymi i układem faz Księżyca, przychodzi czas na zorganizowanie kolejnego spotkania obserwacyjnego. W pierwszej części miesiąca nasze okienko obserwacyjne potrwa do 14 grudnia, a więc do jednego dnia po I kwadrze Księżyca. Ze względu na obserwacje Księżyca podczas naszych dwóch ostatnich spotkań podejmiemy starania by "wstrzelić" się ze spotkaniem w czasie do 11 grudnia, aby Księżyc tym razem nam nad głowami nie świecił. Pierwsze próby spróbujemy podjąć w najbliższy weekend (3-4-5 grudnia) lub w środku tygodnia (7,8,9 grudnia). Jak zwykle bieżące aktualizacje informacji pogodowych prowadzone będą w tym artykułu na żywo od kilku godzin przed próbą spotkania. A zatem - oto nasz plan prób na najbliższy weekend:

- I próba - piątek, 3 grudnia, godzina 19:30
- II próba - sobota, 4 grudnia, godz. 07:00 
- III próba - sobota, 4 grudnia, godzina 20:00

- IV próba - niedziela, 5 grudnia, godzina 20:00
- V próba - wtorek, 7 grudnia, godz. 18:00
- VI próba - piątek, 10 grudnia, godz. 18:30

- VII próba - poniedziałek, 27 grudnia, godz. 19:00 (meteo: 70%)
UPDATE (26.12/18:00) d razu po Świętach Bożego Narodzenia spróbujemy się spotkać w czasie trwającej przerwy świątecznej. Warunki obserwacyjne dopiszą na pewno - Księżyc niemal w III kwadrze nie będzie nam tym razem rozświetlał nieba, a zatem mamy okazje do obserwacji obiektów rozmytych. W razie nie powodzenia w poniedziałek, kolejne próby podejmować będziemy co wieczór. Na razie, na jedną dobę przed planowanym spotkaniem prognozy są całkiem optymistyczne - zachmurzenie nie powinno przekraczać 40%. Proszę o czujność;)

W drugim grudniowym okienku obserwacyjnym otwierającym się 24 grudnia będziemy mieli praktycznie kilka szans na zorganizowanie spotkania obserwacyjnego (przerwa świąteczna). Spróbujemy jednak się spotkać jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, pomimo nocy z Księżycem będącym dobę po pełni, trudno, coś i tak zobaczymy;)
Początek aktualizacji "na żywo" w kwestii warunków meteorologicznych każdego dnia od kilku godzin przed początkiem spotkania.

Komentarze