STS-133 Discovery: Dzień startu

Już dziś próa startu promu kosmicznego Discovery w misji STS-133. Obecnie odliczanie przebiega prawidłowo - na godzinę 11:25 rozpoczęła się kolejna przerwa w odliczaniu o czasie T -6 hours. Wznowienie odliczania nastąpi o godzinie 13:25, a więc w chwili planowanego rozpoczęcia procedury tankowania zbiornika zewnętrznego ET .

W nocy z środy na czwwartek, około godziny 02:00 czasu polskiego rozpoczęła się operacja odsuwania obrotowej konstrukcji serwisowej RSS od promu Discovery - zakończyła się ona ustawieniem RSS w pozycji parkowej około godziny 02:40. 

Warunki pogodowe nad Florydą wciąż pozwalają na start. W czasie chwili startu, a więc około 22:50 czasu polskiego prognozy dają 90% szans na sprzyjające warunki meteorologiczne, a więc sytuacja z bardzo dobrej znowu uległa poprawie. W kwestii procedury tankowania zbiornika ET pogoda w żadnym stopniu nie powinna stwarzać problemów.

Transmisja z ładowania materiałów pędnych do zbiornika ET w telewizji NASA rozpocząć się powinna o godzinie 13:15. Specjalna relacja na żywo na Hawkeye Astro-Blog już od godziny 15:00. Zapraszam!

Komentarze