STS-133 Discovery: T -19 godzin - odliczanie wznowione

W nocy z wtorku na środę, o godzinie 01:00 czasu polskiego rozpoczęła się kolejna przerwa techniczna w odliczaniu do startu misji STS-133. Tym razem potrwała ona aż 8 godz.
Wznowienie odliczania nastąpiło punktualnie o godzinie 09:00 czasu polskiego. W ciągu najbliższych minut rozpocznie się przygotowywanie do lotu trzech głównych silników promu Discovery - zdjęte zostaną także osłony zabezpieczające silniki i dysze przed niechcianymi przedmiotami. Z chwilą rozpoczęcia odliczania od stanu T -19 godzin rozpoczęto również kolejne testy systemów awioniki wahadłowca.

O godzinie 15:30 rozpocznie się przygotowywanie obrotowej konstrukcji serwisowej RSS do odsunięcia od orbitera (procedura ta zaplanowana jest na godzinę 02:00 czasu polskiego, w nocy z środy na czwartek i najprawdopodobniej transmitowana będzie na żywo w telewizji NASA).
Jeszcze dziś, o godzinie 17:00 nastąpi najdłuższa przerwa w oficjalnym toku odliczania, która potrwa 13 godzin 25 minut. W tym momencie powinniśmy być świadkami konferencji przedstartowej, która będzie transmitowana na żywo w telewizji NASA (może się ona nieznacznie opóźnić).

Kolejne informacje jeszcze dziś po zakończeniu konferencji przedstartowej.

Komentarze