Nadchodzi Nowy Rok – nadchodzą nowości!

Trwa ostatni tydzień astronomicznego Roku Jana Heweliusza. Niebawem powitamy Nowy Rok, a wraz z nowym rokiem – nowe projekty na łamach Hawkeye Astro-Blog! Od kilku miesięcy strona nie była szczególnie wzbogacona o kolejne nowości. Najważniejszym tego powodem była praca nad przygotowywaniem dla Czytelników kilku nowych projektów, które będą wdrażane już od początku nowego roku. Ten brak nowości od kilku miesięcy nie oznacza zatem, że za kulisami witryny nie działo się nic ważnego.


Wraz z nowym rokiem w celu zwiększenia dostępu do astronomicznych informacji, swoje działanie rozpoczną zupełnie nowe serie cyklicznych artykułów, kierowane zarówno do osób chcących wiedzieć co będzie się działo na nocnym niebie w najbliższych dniach a niekiedy także tych, którzy interesują się również nowinami z zakresu astronomicznych badań Wszechświata poza polem amatorskim.

Od początku Nowego Roku dla aktualnych subskrybentów oraz tych, którzy dopiero zechcą dołączyć, na jakości zostanie podniesiona usługa Newslettera, która odtąd dodatkowo zabezpieczać będzie subskrybentów przed niechcianym przegapieniem któregoś z artykułów. Oczywiście tak jak wszystkie inne usługi w ramach Hawkeye Astro-Blog, tak i ta była i pozostaje darmowa.

Będąc w mailowej, choć nie tylko, korespondencji z czytelnikami Hawkeye Astro-Blog dowiedziałem się, że istnieje grono odbiorców, którym poniekąd brakuje tu wpisów z początkowych tygodni działalności witryny, określanych jako 'typowych dla większości blogów', w których autorzy pisują felietony i własne przemyślenia na konkretne wybrane przez siebie zagadnienia. Można dość łatwo zauważyć, że od tego typu wpisów częściej pojawiają się tutaj choćby artykuły informacyjne. To poniekąd odróżnia Hawkeye Astro-Blog od innych blogów, zresztą generalnie tak miało być. Skoro jednak jest pewne grono wiernych bywalców tej strony, którym się dobrze czytało w początkowych etapach działalności bloga wpisy w stylu felietonów, to nie widzę przeszkód, by co jakiś czas napisać coś 'typowego' dla stron o charakterze blogowym, z punktu widzenia autora. Pewnie nie będzie to zbyt częste, ale częstsze niż w kończącym się pomału roku.

Jednocześnie z rozpoczęciem publikacji nowych cyklicznych artykułów i stopniowego wdrażania innych nowości, zmieni się po części wygląd witryny. Nie powinna to być to jakaś diametralna zmiana (chociaż, kto wie...;), jednak na tyle czasochłonna i wymagająca pewnych testów poprawności funkcjonowania, że wymagać będzie przerwania dostępu do strony dla wszystkich czytelników. Nastąpi to w ostatnich godzinach Roku Jana Heweliusza i najprawdopodobniej krótko po rozpoczęciu się Nowego Roku, witryna powróci w internetową sieć. Jako autor bloga dołożę wszelkich starań, by przerwa w dostępie do strony była możliwie krótka. Przypuszczam jednak, że w tym okresie większość z Państwa będzie wolała popatrzeć na noworoczne fajerwerki zamiast czekać, aż jeden gość wreszcie ponownie udostępni Hawkeye Astro-Blog do odczytu dla innych :-) dlatego kilkugodzinne przerwanie dostępu do witryny nie powinno być w tym czasie dużym problemem, stąd ta a nie inna pora małej renowacji.

Komentarze

 1. Czyli dziś ostatni cały dzień z takim wyglądem, jutro remoncik a od Nowego Roku po remocie :]
  Powodzenia i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdaje się, że coś się przedłuża renowacja, dobrze że dostęp do bloga nie jest zamknięty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Renowacja się niestety mocno przedłuża (za cenę nie wyłączenia dostępu do bloga czytelnikom). W jej końcowych etapach dostęp jednak na pewno zostanie przerwany lub znacznie ograniczony, ale do tego jeszcze trochę nam brakuje.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"