8. spotkanie AKA czas zorganizować!

Po długiej, - dłuuugiej sesji z zachmurzonym niebem i warunkami pogodowymi, o których nie będę się rozpisywać, czas podjąć próbę zorganizowania ósmego astrospotkania. Warto wykorzystać trwający właśnie weekend. Pogoda nad naszym rejonem jest jeszcze w miarę łaskawa, Księżyc jest dwie doby po I kwadrze, temperatura całkiem miła. Dodatkowo warto spotkać się teraz ze względu na jeszcze inny powód - niebawem kończy się sezon nocy astronomicznych - czekają nas "białe noce", w czasie których sensowna obserwacja może być prowadzona kilka-kilkanaście minut około północy, kiedy Słońce jest najgłębiej pod horyzontem (choć i tak dość płytko). Jeżeli niż z frontami atmosferycznymi znad południa nie zdoła dotrzeć do nas w ten weekend, lub jeśli inne czynniki po prostu nie nawalą, podejmiemy w tym weekendzie trzy próby obserwacyjnego spotkania. Pierwsza z nich w sobotę, z początkiem około godziny 21:30. Druga - w niedzielę, w godzinach popołudniowych (około 16:30). To dlatego, iż na tarczy Dziennej Gwiazdy pojawiła się nowa grupka plam, oznaczona już oficjalnie jako 1072, na którą także warto rzucić okiem. Trzecia próba ósmego astrospotkania także w niedzielę, już po zmierzchu, około 21:30 (powodzenie realizacji popołudniowej niedzielnej obserwacji Słońca nie wyklucza próby tego samego dnia po zachodzie). Tak więc w najbardziej korzystnej konfiguracji mielibyśmy 2 spotkania w niedzielę. "Białe noce" pukają już do naszych drzwi, a więc spotkanie to warto zorganizować. Umawiamy się jak zwykle poprzez kontakt emailowy.
Dziś w sobotę mamy jak na razie dość obiecujące prognozy - najwyżej 40% nieba ma być zasnute chmurami wysokiego piętra. Szansa jest więc spora, a zatem kto może i kto chce uczestniczyć w obserwacjach, niech pisze do mnie potwierdzenie;)
Pozdrawiam i zapraszam;)
_ _ _
Informacja będzie uaktualniana (bez nowych wpisów na witrynie), a zatem w razie kłopotów nowe wyjaśnienia będą zawarte w niniejszym poście;)
Dla przypomnienia, tak nam się udało ostatnim razem;)

Komentarze