Próba 10. AKA w tym tygodniu!

Jest środa. Nadszedł upragniony klin wyżowy znad północy, który totalnie rozpogodził nam niebo. Póki co czerwiec jest bardzo dobry jeśli chodzi o pogodę, a zatem możemy wierzyć, że i piątkowy wieczór (18 czerwca) będzie pogodny. Nadzieję przecież musimy mieć;)
W ten weekend (o ile pogoda pozwoli) odbędzie się dziesiąte astrospotkanie, czeka nas więc mały jubileusz:) Bez wątpienia, spotkanie najlepiej byłoby zorganizować w piątek (rozpoczęlibyśmy około 21:30). Księżyc będzie wówczas jeden dzień przed I kwadrą, a więc byłaby okazja podziwiana kolejnej serii kraterów i księżycowej powierzchni. Nie ominęlibyśmy oczywiście coraz lepiej widocznej Wenus, nad zachodnim niebie. Gdy się ściemni - na dokładkę zachodzący coraz wcześniej Saturn. Jeżeli pogoda w piątek nie dopisze, możemy podjąć drugą próbę w sobotę, o tej samej porze. Co w przypadku ponownych złych warunków obserwacyjnych? Póki co, nie wiem jak będzie z niedzielą - jeśli jednak niedzielny wieczór okazałby się możliwy, to taką informację zamieszczę w tym samym artykule.
Kontakt jak zwykle mailowy. Trzymajmy więc kciuki za to, aby słoneczna aura się utrzymała chociaż do piątkowego wieczoru. Do zobaczenia na obserwacjach!

AKTUALIZACJA (26.06/15:50) - Po tygodniowym odłożeniu spotkania z przyczyn losowych możemy podjąć próbę dzisiejszego wieczoru. Niebo ma być bezchmurne, choć póki co jest zachmurzenie całkowite. No i będzie pełnia. Dlaczego więc dzisiaj? Prawdopodobnie nie będę dysponowany w najbliższym czasie, a do obserwacji planet Księżyc nie przeszkadza, poza tym wznosi się on teraz niziutko nad południem. Noc i tak jest jasna, nie będziemy się więc martwić pełnią Księżyca. Jeśli jesteście chętni, to nie ma problemu ze spotkaniem. Póki co przechodzimy na kontakt mailowy.

AKTUALIZACJA (19.06/22:40) - W związku ze zdarzeniami losowymi astrospotkanie odkładamy do jutra.


AKTUALIZACJA (19.06/13:30) - Prognoza pogody na dzisiejszy wieczór nadal utrzymuje się na poziomie 90% szans...


AKTUALIZACJA (19.06/11:30) - Po odłożeniu obserwacji o 24 godziny z powodu całkowitego zachmurzenia nieba dziś ponawiamy próbę. Na 10 godzin przed spotkaniem prognozy pogody są co najmniej obiecujące! Istnieje mniej, niż 10% szans, że pogoda nam nie pozwoli na obserwacje - cała najbliższa noc na Pomorzu zanosi się bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. A więc - druga próba 10-tego AKA dzisiaj wieczorem, około 21:30. Aktualizacje pojawiać się będą wraz z upływem czasu...

_ _ _
Ewentualne uaktualnienia pojawią się w tym samym artykule, a już nie w komentarzach.

Komentarze