AKA - Drugi sezon już niebawem!

Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami na początku lata przyszedł czas aby przypomnieć o coraz bliższym rozpoczęciu drugiego sezonu naszych spotkań w ramach Amatorskiego Koła Astronomicznego. Póki co - nie jestem w stanie jeszcze dokładnie określić, kiedy nastąpi nasze 1. spotkanie w sezonie 2010/2011 a 11. licząc od początku spotkań naszego koła. Co mogę już dziś powiedzieć?
Otóż inauguracyjne obserwacje spróbujemy przeprowadzić w pierwszym tygodniu września, po to by nie tracić kolejnych tygodni na przygotowania jak to miało miejsce rok temu, ale również ze względu na dogodną fazę Księżyca w tym okresie. Rozpoczniemy prawdopodobnie około 20:30. Sam spróbuję wybrać taki wieczór, w którym będzie widoczne ciekawe zjawisko na niebie. Osoby, które choć w niektórych spotkaniach już uczestniczyły wiedzą, że jeszcze ciekawiej jest wówczas, gdy ten kto może przynosi również swój sprzęt obserwacyjny, choćby lornetkę. Szczegóły spotkania. np. miejsce obserwacji, ustalimy jak zawsze poprzez maile. Jeśli znajdą się osoby zainteresowane obserwacjami, a które dotąd w nich nie uczestniczyły, to informacje możemy uzupełnić także drogą mailową. W grę pierwszego powakacyjnego spotkania wchodzi także inauguracja dzienna, poprzez obserwację Słońca, jednakże póki nie ma na jego tarczy więcej ciekawszych widoków, myślę, że lepiej spotkać się po zachodzie Słońca (szczególną uwagę na Słońce skupimy 4 stycznia, ale o tym już wiecie;).
Nadchodzący sezon naszych spotkań będzie sezonem ważnym, obfitującym w rzadkie i piękne zjawiska astronomiczne, które będziemy starać się obserwować we wspólnym gronie. Ważny jest tylko fakt, aby warunki pogodowe pozwalały nam na te obserwacje. Tak czy siak, 11-ste AKA już niebawem...

Komentarze