Deszczowo i wietrznie... kolejny time-lapse

Już w piątek na Pomorzu stał się odczuwalny silniejszy wiatr urozmaicony dodatkowo opadami śniegu z deszczem lub samego deszczu. Ale jak się okazało, sobota przyniosła jeszcze silniejsze porywy wiatru, przynajmniej u mnie;) Niemal nieustanne opady deszczu, niekiedy bardziej intensywne wraz z tym silnym wiatrem sprawiały, że nastała chyba bardziej jesienna niż zimowa sceneria. Do tego temperatura powietrza, która o godzinie 10:00 wynosiła 9 stopni powyżej zera...

Za sprawą tego silnego wiatru można było podziwiać niezwykle szybki ruch chmur poszczególnych pięter. O ile zazwyczaj to ruch chmur niskich jest w takich sytuacjach najlepiej zauważalny, o tyle na piętrze wysokim tego efektu już nie ma. Dziś jednak sytuacja się zmieniła i co dobre, można było obserwować bardzo szybkie przemieszczanie chmur nawet z piętra wysokiego. Starałem się to uwiecznić na 20-minutowym filmie, przeedytowanym następnie w nagranie time-lapse, w celu ukazania prawdziwej siły wiatru jaki od dwóch dni urozmaica nam pogodę na północy kraju.


Aktualna gwałtowna sytuacja pogodowa jest komentowana przez użytkowników Forum Astronomiczno Meteorologicznego pod poniższym linkiem.

Komentarze