sobota, 5 lutego 2011

Deszczowo i wietrznie... kolejny time-lapse

Już w piątek na Pomorzu stał się odczuwalny silniejszy wiatr urozmaicony dodatkowo opadami śniegu z deszczem lub samego deszczu. Ale jak się okazało, sobota przyniosła jeszcze silniejsze porywy wiatru, przynajmniej u mnie;) Niemal nieustanne opady deszczu, niekiedy bardziej intensywne wraz z tym silnym wiatrem sprawiały, że nastała chyba bardziej jesienna niż zimowa sceneria. Do tego temperatura powietrza, która o godzinie 10:00 wynosiła 9 stopni powyżej zera...

Za sprawą tego silnego wiatru można było podziwiać niezwykle szybki ruch chmur poszczególnych pięter. O ile zazwyczaj to ruch chmur niskich jest w takich sytuacjach najlepiej zauważalny, o tyle na piętrze wysokim tego efektu już nie ma. Dziś jednak sytuacja się zmieniła i co dobre, można było obserwować bardzo szybkie przemieszczanie chmur nawet z piętra wysokiego. Starałem się to uwiecznić na 20-minutowym filmie, przeedytowanym następnie w nagranie time-lapse, w celu ukazania prawdziwej siły wiatru jaki od dwóch dni urozmaica nam pogodę na północy kraju.


Aktualna gwałtowna sytuacja pogodowa jest komentowana przez użytkowników Forum Astronomiczno Meteorologicznego pod poniższym linkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"