LIVE BLOG | Druga próba startu misji Artemis 1: blog na żywo

Po nieudanej próbie debiutu rakiety SLS z 29 sierpnia oczy entuzjastów Kosmosu znów kierują się na stanowisko startowe 39B w Centrum Kosmicznym Kennedy'ego na Przylądku Canaveral na Florydzie. Okno startowe podczas dzisiejszej, drugiej próby wystrzelenia nowej rakiety SLS podobnie jak przed czterema dniami potrwa 2 godziny i otworzy się o godz. 20:17 CEST. W dniu dzisiejszym zapraszam Was na specjalny blog na żywo, w którym postaram się o bieżący komentarz do wydarzeń i procedur, jakie będziemy dziś mogli ponownie śledzić poprzez transmisje telewizji NASA. Nowy komentarz pojawia się pod oknem transmisji automatycznie w czasie rzeczywistym - odświeżanie strony nie jest wymagane.

Bądź na bieżąco z wszystkimi tekstami, zapowiedziami, alarmami zorzowymi i wiele więcej - dołącz do stałych czytelników bloga na Facebooku, obserwuj blog na Twitterze, subskrybuj materiały na kanale YouTube lub zapisz się do Newslettera.

SLS | Artemis 1 | Polski AstroBloger   NA ŻYWO  

Credit: NASA TV.Komentarze

 1. Dzięki wielkie za dzisiejszą robotę! Dosiadłem się po trzeciej ale chętnie nadrobiłem komentarz od samego początku relacji! Mimo że bez startu to emocje i wspomnienia z dawnych live-blogów STS powróciły :) Czekamy co dalej zarządzą w tej całej NASA. P.S. Możemy liczyć na relację w terminie 5-6.09? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Robert. Pierwszy po latach przerwy blog na żywo z finałem, jakiego niestety oczekiwałem.

   Na Twoje pytanie odpowiem po konferencji :-) Bardzo wątpię by 5-6 września była potrzeba relacji, bo nie sądzę, że będą chcieli raz jeszcze powtórzyć te same procedury nie zdejmując SLSa z wyrzutni oczekując innych rezultatów. Wydaje mi się, że decyzja o rollbacku do VAB jest najbardziej prawdopodobna, chyba że w NASA znajdą się ktosie próbujący zrobić trzeci raz to samo i liczyć, że teraz przecieków nie będzie.

   Jeśli będą próbować w poniedziałek lub wtorek blog na żywo zostanie wznowiony, stosowne informacje zamieszczę po konferencji. Ale mocno wątpię we wrzesień.

   Usuń
 2. No cóż.. czekamy na kolejną próbę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"