LIVE BLOG: Super Heavy-Starship IFT (Integrated Flight Test) - próba startu największej rakiety w historii: blog na żywo

Po długim oczekiwaniu odliczanie do debiutu największej i najpotężniejszej rakiety w historii dobiega końca. Przed nami próba startu rakiety Super Heavy ze statkiem Starship - najważniejszego projektu realizowanego dotychczas przez SpaceX Elona Muska. 120 metrów wysokości, 33 silniki, ciąg dwukrotnie większy od słynnego Saturna V i detronizujący nawet niedawno wystrzeloną rakietę SLS oraz wielkie nadzieje związane z wprowadzeniem załogowej eksploracji Kosmosu na bezprecedensową dotąd skalę - od dzisiejszego testu orbitalnego wiele zależy. Próba startu możliwa jest w oknie między godz. 14:00 a 16:30 CEST - zapraszam zatem na specjalny blog na żywo z bieżąco aktualizowanym polskim komentarzem do procedur przedstartowych, startu i lotu orbitalnego - nowy komentarz w relacji pojawia się pod oknem transmisji SpaceX automatycznie w czasie rzeczywistym - nie jest wymagane odświeżanie strony.

  f    t    yt   Bądź na bieżąco z tekstami, zapowiedziami, alarmami zorzowymi i wiele więcej - dołącz do stałych czytelników bloga na Facebookuobserwuj blog na Twitterzesubskrybuj materiały na kanale YouTube lub zapisz się do Newslettera.

Super Heavy-Starship | IFT | Polski AstroBloger   NA ŻYWO  


Credit: SpaceX


Komentarze