Czas na 4. spotkanie AKA

Po miesięcznej przerwie myślę, że warto spotkać się na kolejnych wspólnych obserwacjach nieba. Nasze ostatnie spotkanie dostarczyło jak zwykle niesamowitych wrażeń, teraz czas na kolejne, a pierwsze w tym roku.
Trwają ferie, czasu na zorganizowanie spotkania sporo, tyle że pogoda się często sprzeciwia. O ile jednak warunki się poprawią, spróbuję zorganizować kolejne 2-godzinne wspólne podziwianie nieba, póki noce są jeszcze ciemne. No właśnie, czy ciemne? W niedzielę 28 lutego przypada pełnia, mamy zatem jeszcze maksymalnie trzy dni na spotkanie, którego główną atrakcją będzie Księżyc po I kwadrze, choć i na Marsa możemy popatrzeć. Pierwsze teleskopowe obserwacje na AKA w końcu mają szansę zostać zrealizowane. Jeżeli znajdą się chętni, podaję możliwe terminy 4. spotkania naszego koła: środa 18:00; czwartek 19:00 lub piątek 18:00. Pogoda powinna dać nam kilka godzin czystego nieba, choć dziury w chmurach szybko będą się wypełniać. Jeżeli się uda, spotykamy się na naszym stałym miejscu. Mile widziane także lornetki;) W razie pytań - kontakt mailowy. Nie obiecuję na 100% spotkania w tym tygodniu (katar, katar i jeszcze raz katar), ale jeśli byłaby pogoda - pomyślimy;)

Komentarze

 1. No i nadszedł 28 dzień lutego - mamy pełnie Księżyca, a spotkanie nie zostało zrealizowane. Co zrobić - pogoda nie pozwoliła.
  W związku z tym druga próba 4. spotkania odbędzie się w dniach 5-7 marca. Nie ukrywam, że najlepszym dla mnie terminem byłby piątek 5 marca, ale spróbuję się ewentualnie dostosować.
  Godzina rozpoczęcia musi trochę się opóźnić, ze względu na coraz późniejszy zmierzch. Możemy spróbować o godzinie 18:30-19:00.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po kolejnym niepowodzeniu nasze obserwacje zostały teraz zaplanowane na najbliższy weekend. I tak, ze względu na pogodę mamy następujące szanse:
  - piątek 70%,
  - sobota 40% i spada,
  - niedziela 70%.
  W związku z tym, że stan zdrowia już pozwala mi na zrealizowanie spotkania, a 15 marca przypada nów Księżyca, obserwacje w drugi weekend marca są teraz jak najbardziej możliwe do zrealizowania!
  W razie zmian, informować będę o nich tutaj:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. 4. SPOTKANIE OKA (12-13-14 MARCA) ODŁOŻONE!
  No i niestety sprawdziła się prognoza synoptyków - z północy wtargnął nad Polskę front atmosferyczny, z południa sytuacja nie wiele się różni - cały tydzień czeka nas prawdopodobnie z zachmurzonym niebem. Nie mamy szczęścia do tego 4-tego spotkania...:(
  A więc piszę co następuje:
  - próba 4-tego spotkania OKA zostanie podjęta w dniach 19-21 marca (codziennie o 19:00),
  - główną atrakcją będzie obserwacja topografii Księżyca będącego tuż przed I kwadrą - zapowiadają się więc piękne widoki,
  - jeżeli i kolejny weekend nie dopisze ze względu pogody lub innych czynników - kolejne próby podejmowane będą już od czwartku 25 marca codziennie o 19:30 do skutku.
  Niestety pech chciał, że na weekend niebo się zachmurzyło. Zobaczymy jak będzie za tydzień...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś nastąpi kolejna próba przeprowadzenia 4. OKA. W chwili obecnej pogoda daje nam 40% szans na pogodne niebo, więc nie jest najlepiej. Obecnie zachmurzenie wynosi 90% i nie wygląda, aby miało zmaleć. O ile się wypogodzi, zaczynamy o 20:40...
  W razie dzisiejszego niepowodzenia - kolejna próba jutro o 20:40, w niedzielę o 20:00.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogoda chyba naprawdę się na nas uwzięła...
  W związku z kolejnym niepowodzeniem przeprowadzenia naszego astrospotkania, kolejna próba zostanie podjęta jutro o 20:40 lub w niedzielę o 20:00.
  Jeżeli do końca weekendu zachmurzenie się utrzyma, kolejne próby podejmować będziemy codziennie począwszy od czwartku.
  Miejmy jednak nadzieję, że jutro już się uda;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Po kolejnym weekendzie bez pogodnego nieba zmieniamy strategię - i to wcześniej niż planowaliśmy! Żadne chmury nie będą nam zasłaniać więcej gwiazd!
  Próby naszego 4-tego astro-spotkania będą podejmowane CODZIENNIE od poniedziałku (22 marca) do... skutku! Im szybciej tym lepiej dla nas - 23 marca przypada I kwadra Księżyca i widoki mogą być powalające.
  Wiem, że dni powszednie mogą spowodować, że mało kto będzie dysponowany, spróbować jednak nie zaszkodzi, nie mówiąc już gdy będzie pogodnie.
  Startujemy o 19:00 lub około 19:30 (dogadamy się mailowo). W tym tygodniu musi się udać!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest wtorek.
  Poniedziałek nie wypalił.
  ICM daje nam na wtorek obiecującą prognozę - od 18:00 do 03:00 ma być bezchmurne niebo. Szansa na chwilę obecną wynosi 70% i rośnie. Na zwiększenie apetytu - dziś I kwadra naszego Sąsiada.
  Jeżeli prognoza się sprawdzi - zaczynamy o 19:00;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prognoza się sprawdza! Mamy coraz czystsze niebo!
  Szansa w tym momencie wynosi 90% - a więc spotykamy się dziś o 19:00, aby poobserwować Księżyc w najdogodniejszej fazie, ale nie pominiemy Saturna i Marsa;)
  Kto chce i ma czas tego szczerze zapraszam - wiem, że to środek tygodnia, liczę jednak że ktoś się jeszcze skusi...
  W końcu jak tu nie skorzystać z bezchmurnego nieba!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"