STS-133 Discovery: Pora startu wyznaczona na środę, na 20:52

Dziś przedstawiciele NASA poinformowali o kolejnym przełożeniu misji STS-133 Discovery. Nową porę startu wyznaczono na środę, 3 listopada, na godzinę 20:52 czasu polskiego.

Technicy NASA pracujący przy stanowisku startowym twierdzą, że kolejna doba wystarczy na uporanie się z problemem jaki dotyczył wycieków gazu w systemie hydraulicznym prawego silnika OMS (Orbital Manuvering System) i że technicy są na dobrej drodze do naprawy uszkodzonych miejsc. NASA dokonując kolejnego odłożenia startu przed rozpoczęciem oficjalnego odliczania chce tym samym dać inżynierom więcej czasu na pozbycie się problemu technicznego. Oficjalne odliczanie do startu powinno się zatem rozpocząć jutro wieczorem.

Okno startowe dla tej misji kończy się z dniem 7 listopada. Jak poinformowała na konferencji Kaithy Winters, ekspertka do spraw meteorologicznych, warunki pogodowe w środę dają wciąż 70% szans na pomyślne przeprowadzenie startu. Największym zagrożeniem w tym dniu mogą być chmury niskiego piętra i możliwość wystąpienia opadów deszczu w graniach 20 mil od Shuttle Landing Facility - miejsca, w którym lądują promy kosmiczne.

Komentarze