STS-133 Discovery: Start najwcześniej 17 grudnia

W środę w Centrum Kosmicznym Kennedy'ego miała miejsce konferencja prasowa techników NASA, pracujących przy stanowisku startowym LC-39A, na którym prom Discovery czeka na swój ostatni lot. Jak się okazało - poczeka jeszcze dłużej.
Na konferencji poinformowano o opóźnieniu startu misji STS-133 do najwcześniej 17 grudnia. Powodem opóźnienia misji o następne dwa tygodnie jest konieczność dokonania kolejnych inspekcji i analiz związanych z naprawionym zbiornikiem zewnętrznym ET - musi zostać dokładnie ocenione potencjalne ryzyko wykorzystania go w tym locie. Okienko startowe w tym czasie potrwa do 22 grudnia. W kolejnych dniach start byłby również możliwy do przeprowadzenia.

W chwili obecnej start promu kosmicznego Discovery wyznaczony jest na 17 grudnia na godzinę 20:51 czasu lokalnego - w Polsce będzie to już 18 grudnia, godzina 02:51 w nocy. Misja potrwać ma 11 dni, a lądowanie przewidziane jest na 28 grudnia (o ile nie dojdzie do kolejnych opóźnień startu).

Komentarze

  1. No i znowu astronauci muszą czekać...
    Misja STS-133 na Boże Narodzenie? Dlaczego nie! Ja się cieszę z takiego czasu zwłaszcza, że start teraz planwany jest na weekend;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"