środa, 27 kwietnia 2011

STS-134 Endeavour: T-27 hours and holding - pierwsza przerwa w odliczaniu

Dzisiaj o godzinie 12:00 czasu polskiego rozpoczęła się pierwsza przerwa (tzw. "hold") w oficjalnym toku odliczania do startu promu Endeavour. Pierwsza przerwa o czasie T -27 hours potrwa 4 godziny - wznowienie odliczania nastąpi o godzinie 16:00 i będzie ono kontynuowane do północy.

Do tej pory podczas oficjalnego odliczania dokonano już konfiguracji systemów awioniki wahadłowca, a także zainstalowano zapasowe oprogramowanie w komputerach pokładowych promu kosmicznego. Zakończono także pierwsze inspekcje kokpitu. Nastąpiła również aktywacja systemów nawigacyjnych, których pierwsze testy odbyły się o godzinie 07:00. Około 11:00 zakończono przygotowania do rozpoczęcia procedury ładowania ciekłego tlenu i wodoru do ogniw paliwowych - jej początek przewidziany jest na godzinę 17:30. O godzinie 22:30 ogniwa paliwowe całkowicie powinny już być przygotowane do lotu.

Jeszcze dzisiaj na godzinę 17:00 zaplanowana jest konferencja w Centrum Kosmicznym Kennedy'ego, w czasie której poznamy zaktualizowane informacje dotyczące przygotowań przedstartowych. Briefing transmitowany będzie na żywo poprzez telewizję NASA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"