Filmowa zapowiedź wydarzeń przełomu marca i kwietnia 2020

O zbliżających się wydarzeniach takich jak piękna koniunkcja Młodego Księżyca ze lśniącą Wenus i pobliskimi Plejadami, spotkaniu Srebrnego Globu z najjaśniejszą gwiazdą Byka spowitą gromadą Hiad czy jednym z największych hitów całego roku 2020 - przejściu Wenus na tle Plejad, możecie już od zeszłego tygodnia czytać w najnowszym wydaniu  "Nieba nad nami". O tym ostatnim wydarzeniu więcej wspomniane zostanie w kwietniowej odsłonie comiesięcznego cyklu, a dzisiaj na dokładnie trzy i cztery weekendy przed tą istną wiosenną nirwaną dla obserwatorów zapraszam na małe urozmaicenie - zapowiedź tych zjawisk w formie filmowej wizualizacji okraszonej serią wskazówek dla obserwatorów. Na razie nie traktuję tego nawet jako projektu w fazie "beta", raczej badanie gruntu i  Waszego zainteresowania pod coś, co może tym projektem w fazie beta się dopiero stać. Jeżeli uznacie, że tego typu krótkie zapowiedzi warto kontynuować, pomyślę o wprowadzeniu ich eksperymentalnie na jakiś ustalony testowy okres sprawdzając czy i na ile będziecie z takich porad czy zapowiedzi wideo korzystać. Być może staną się one przyczynkiem do zwiększenia aktywności jutubowego kanału działającego przy blogu. Uspokajam jednocześnie, że nie planuję zastępować przekazu pisanego przekazem dla odzwyczajonych od czytania. Tylko i wyłącznie jako skromne uzupełnienie treści na blogu i tylko jeśli będzie widoczne jakieś sensowne zainteresowanie.W skrócie:
- 28.03 - koniunkcja Księżyca z Wenus, w pobliżu Plejady
- 29.03 - koniunkcja Księżyca z Aldebaranem; jednocześnie początek koniunkcji Wenus z Plejadami o dystansie poniżej 5 stopni;
- 03.04 - przejście Wenus na tle Plejad (04.04 zapasowy termin). Szczegóły w tekście  "Obserwacyjny maraton na powitanie najpogodniejszej pory roku".


  f    t   Bądź na bieżąco z tekstami, zjawiskami astronomicznymi, alarmami zorzowymi i wszystkim co ważne dla amatora astronomii - dołącz do stałych czytelników bloga na Facebooku, obserwuj blog na Twitterze bądź zapisz się do subskrybentów kwartalnego Newslettera.

Komentarze