Wydarzenie Roku 2022: 12. Edycja głosowania

Nadeszła pora na rozpoczęcie kolejnej, dwunastej już edycji astro-wyborów na najważniejsze wydarzenie roku. Za nami kolejna paleta niesamowitych zjawisk, jakie ozdobiły nam niebo w minionych dwunastu miesiącach, choć nie brakowało sytuacji, w których nasza cierpliwość bywała solidnie wystawiana na próbę za sprawą długotrwałych okresów z bezustannie całkowicie zachmurzonym niebem. Co by nie mówić, rok 2022 powoli zostawiamy za sobą i bez względu na to, ile dobrego lub złego będziemy z niego wspominać, warto raz jeszcze przejść myślami przez minione miesiące i zastanowić się co komu szczególnie utkwiło w pamięci, czymś się zachwycił lub do czego chciałby powrócić. Tradycyjnie u kresu grudnia na witrynie startuje kolejna edycja dorocznej zabawy, w której wziąć udział może każdy do 25 stycznia 2023 roku. Po tym czasie na blogu ukaże się opracowanie wyników, a przypomnienie nominowanych wydarzeń wraz z paroma akcentami od czytelników, jakie się zgromadziły w tym roku dodatkowo w filmowym skrócie poniżej "karty wyborczej".
AKTUALIZACJA 27.01.2023 ✷ WYNIKI GŁOSOWANIA


Wydarzenie Roku 2022 według Czytelników Polskiego AstroBlogera
Pierwsze światło z JWST: Początek obserwacji Wszechświata przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (07.2022) 57,7% głosów
 

  f    t    yt   Bądź na bieżąco z tekstami, zapowiedziami, alarmami zorzowymi i wiele więcej - dołącz do stałych czytelników bloga na Facebookuobserwuj blog na Twitterzesubskrybuj materiały na kanale YouTube lub zapisz się do Newslettera.

Komentarze

 1. rozumiem że komentarze póki trwa głosowanie raczej są niewskazane? :) bo wybrałem już swoje wydarzenie, które konkurowało u mnie mocno z drugim ale ostatecznie wygrał u mnie "rozum" a nie "serce" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu :-) Można komentować na jakiego konia się w tym wyścigu postawiło albo zgłaszać innych nominowanych - tacy też mogą się bić o statuetkę lub chociaż jakąś "nagrodę pocieszenia" gdyby podobnych głosów w dyskusji zgromadziło się wystarczająca suma. Myślę, że jak ktoś ma już swojego faworyta to głosy z dyskusji nie wiele ogólny wynik zaburzą - z drugiej strony nawet gdyby to wciąż tylko zabawa. Pozdrawiam

   Usuń
 2. A ja optuję za rozdzieleniem Astronomii i Astronautyki. Może w tym zestawieniu nie ma zbyt wiele kandydatur ale nie widzę sensu w porównywaniu np. owoców i narzędzi (co wolisz - jabłko czy kombinerki?).

  OdpowiedzUsuń
 3. no to jadę: no cóż, serce podpowiada jednoznacznie że lot Artemisa z Orionem, no bo wreszcie się odbył, bo poleciał, bo się udało, bo jednak imponujący to był lot, bo daleko od Ziemi, bo było widać ją z daleka, bo na żywo no i bo można było zobaczyć Księżyc z drugiej strony - to wszystko sprawia że wydarzenie doniosłe i ważne, no ale wszyscy czekamy przecież na powrót na Srebrny Glob więc sam lot aż tak przełomowy nie był, z trzeciej znowuż strony to nie będzie lądowania na Księżycu bez Artemis I, więc jakby nie patrzeć lot był bez wątpienia znaczący
  ale ostatecznie jednak biorąc pod uwagę skalę poszerzenia wiedzy to jednak rozum wskazuje że zasługuje na to rozpoczęcie pracy przez Teleskop Webba.
  Trudny wybór ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"