Wydarzenie Roku 2018: Wyniki głosowania czytelników

Z małym poślizgiem, za który przepraszam, zapraszam na podsumowanie wyników ósmej edycji astronomicznych wyborów czytelników na najważniejsze wydarzenie minionego roku. Głosy, które można było oddawać od 29 grudnia zostały już zebrane w całość, podliczone i możemy tym samym po raz kolejny wręczyć medale "nominowanym".

W  tej edycji wyborów mieliśmy wysoką konkurencję, a medale muszą zostać rozdane aż cztery - rywalizacja prawie jak nigdy. Mnóstwo wydarzeń samych z osobna zasługuje by stać się symbolem-pocztówką 2018 roku i na pewien sposób każde z nich ma prawo kojarzyć się nam z minionym rokiem. Któż tak łatwo zapomni o widoku pionowo lądujących równocześnie stopni Falcona Heavy, który zadebiutował rok temu stając się najcięższą rakietą nośną na świecie? To samo w odniesieniu do tego wydarzenia można rzec o wiśniowej Tesli Roadster majestatycznie wznoszącej się na tle Ziemi wysłanej w kierunku Czerwonej Planety. Jakże zapomnieć o spektakularnym widoku całkowicie zaćmionego Księżyca podczas najdłuższego takiego zaćmienia w całym XXI wieku, pod którym to porównywalną barwą zdobił niebo Mars we wielkiej opozycji i największym zbliżeniu do Ziemi od 15 lat, a na którym to za pewien czas wylądował zbudowany m.in. przez polskich inżynierów łazik InSight?

Tym krótkim wstępem uchyliłem już rąbka tajemnicy co do nagrodzonych medalami. Jak konkretnie głosowaliście? Zapraszam na ostateczne wyniki (uwzględniające głosy jedynie do 25 stycznia do 23:59 - ankieta była jeszcze pewien czas aktywna, ale głosy oddane po terminie, zwłaszcza wykryte jako błędne, np. wielokrotne z jednego adresu email system nie uwzględniał w liczeniu głosów, tak samo z multi-głosami oddanymi w terminie, z jednego konta na dwa wydarzenia - wówczas zliczany był ten pierwszy głos). Dziękuję jednocześnie wszystkim za udział w dorocznej zabawie i żywię nadzieję, że równie trudny orzech do zgryzienia będziemy mieć następnym razem - wszak im dłużej musimy się głowić nad wytypowaniem tego jednego konkretnego wydarzenia za miniony rok, tym lepiej to potwierdza jak nasze hobby może być zachwycające!


  f    t   Bądź na bieżąco z tekstami, zjawiskami astronomicznymi, alarmami zorzowymi i wszystkim co ważne dla amatora astronomii - dołącz do stałych czytelników bloga na Facebooku, obserwuj blog na Twitterze bądź zapisz się do subskrybentów kwartalnego Newslettera.

Komentarze

 1. W sumie to nawet nieważne co wygrało, ważne ze naprawdę był to bogaty i ciekawy rok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest! I oby kolejny był równie obfity! :-)

   Usuń
  2. W tym roku hitem może być tranzyt merkurego.

   Usuń

Prześlij komentarz

Zainteresował Ciebie wpis? Masz własne spostrzeżenia? Chcesz dołączyć do dyskusji lub rozpocząć nową? Śmiało! :-)
Jak możesz zostawić komentarz? - Instrukcja
Pamiętaj o Polityce komentarzy

W komentarzach możesz stosować podstawowe tagi HTML w znacznikach <> jak b, i, a href="link"